Wycieczka do Miasta Piwowarów

Propozycja programu:

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Z pewnością warto zobaczyć kilka miejsc. Do najcenniejszych zabytków należą  barokowy kościół Jezuitów - sanktuarium Matki Bożej Patronki Polskich Parlamentarzystów z iluzjonistyczna polichromią będącą swoistym XVIII wiecznym 3D. Warto zapoznać się z dziejami piotrkowskiej fary gdzie  na synodach zbierało się polskie duchowieństwo.

Na piotrkowskim rynku opowiemy o sejmach, trybunale koronnym, filmach realizowanych w Piotrkowie, Spacerując po wielokulturowym Piotrkowie warto zobaczyć  prawosławną cerkiew katedralną p.w. Wszystkich Świętych, zbór ewangelicko-augsburski, a także odwiedzić też dawną synagogę i położoną nieopodal rezydencję królewską

- pałac wieżowy Zygmunta Starego, opisywany jako "warowna siedziba senatu polskiego".

W pałacu, będącym dziś siedzibą Muzeum, można zapoznać się z licznymi wystawami stałymi i czasowymi.

Na uwagę zasługuje ponadto Centrum Idei ku Demokracji zlokalizowane w dawnych zabudowaniach klasztoru dominikanek, a także gmach sądów, nazywany pałacem sprawiedliwości, wieża ciśnień oraz dawny dworzec kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.

 

Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa.

Muzeum Piwowarstwa w Centrum Edukacji Browarniczej w Piotrkowie Trybunalskim to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym w przystępny sposób, krok po kroku, zapoznacie się z procesem produkcji piwa, od przygotowania słodu aż po butelkowanie. W naszym muzeum odkryjecie różnorodność tego trunku, jego liczne gatunki i smaki. Poznacie też zasady samodzielnego warzenia piwa, zobaczycie prawdziwą instalację browarniczą w miniaturze i… do góry nogami. 

Przechodząc przez sale wystawowe, poznacie historię piotrkowskiego browarnictwa i jego znaczenie w dziejach miasta i kraju, od czasów średniowiecznych, przez rewolucję przemysłową XIX wieku, a kończąc na czasach współczesnych. Odkryjecie też historię unikalnego lokalnego napoju Jałowiec, który, choć bezalkoholowy, z piwem ma wiele wspólnego. Poznacie też jedyne na świecie piwo typu quintuple – Korda. Na ekranie zobaczycie multimedialną prezentację o tym jak powstaje piwo w naszym rzemieślniczym browarze Jan Olbracht. Na piętrze ekspozycja poświęcona została w całości technologii produkcji piwa. Tutaj odwiedzający zgłębiają wiedzę o tym z jakich surowców powstaje trunek, poznają najciekawsze gatunki z różnych stron świata oraz piwną kulturę. W trakcie prezentacji możecie dotknąć, powąchać poszczególnych składników używanych do produkcji piwa. Dowiecie się, że wyrób piwa to pasja i hobby, którym można zajmować się we własnym domu.

 Przerwa obiadowa/czas wolny.

Zwiedzanie browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht

Zwiedzanie Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht to niesamowita sposobność poznania warsztatu pracy piwowarów i poszczególnych etapów produkcji piwa. Uczestnicy, oglądając m.in. warzelnie, leżakownie, linie rozlewu i laboratorium, w praktyce dowiadują się czym jest brzeczka, słód, zacier, jakie są rodzaje drożdży oraz wiele innych ciekawostek.

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to stosunkowo nowy, bo otwarty w 2014 roku, browar warzący kilkanaście gatunków piw. Jest jednym z głównych inicjatorów renesansu browarnictwa rzemieślniczego w Polsce. Nagradzany w ogólnopolskich konkursach piwowarskich – to tu uwarzono np. Kraft Roku 2016. Aktywnie współpracuje z piwowarami domowymi, organizując m.in. doroczny konkurs „Kuźnia Piwowarów”, w którym piwa według receptur laureatów trafiają do rozlewu i ogólnopolskiej dystrybucji. Czas zwiedzanie ok. 1,5 godz.

Termin:    do ustalenia     

PREZENTOWANA OFERTA DOSTĘPNA JEST WYŁĄCZNIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH.

Cena: 55zł

Cena obejmuje:

Ø  Wstęp do Muzeum Piwowarstwa

Ø  Wstęp do Browaru Jan Olbracht

Ø  Usługi przewodnickie, po mieście jak i w obiektach

Ø  Degustację jednego gat. piwa na browarze, jak i w muzeum.

Cena nie obejmuje:

Ø  Obiad 2 daniowy – 25zł zł/os

PEŁNA OFERTA TURYSTYCZNA DOSTĘPNA JEST NA STRONIE INTERNETOWEJ

https://miastopiwowarow.plMenu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zarejestruj